Visų pirmiausia, jeigu norite pasidaryti sistemą, stabiliai dirbančią ir mažiausiai kelenčią problemų, turite laikytis taisyklių, kurios dar niekad nebuvo aprašytos. Jeigu vienaip ar kitaip nesilaikysite jų, tai ateity susidursit su nepageidaujončiamos problemomis – visa tai nepasakė kažkoks žmogus – tai rodo praktika.
Pirma taisyklė, nuo ko pradėti, jeigu jau apsisprendėte įsigyti Jūrinį akvariumą, turite suprasti, kad įsigyjant jūrinį akvairumą, jūs įsigyjate dar vieną kudikį, kuris iš jūsų atiminės ne tik didelius pinigus, bet ir labai daug laiko. Kitu atveju, jūs niekada neturesite tokio akvariumo, kuris jums teiktų džiaugsmą, o turėsite didelę krūva problemų.
Antra nerašyta taisyklė, jei nusprendėte įsigyti akvariumą, nuo šios taisyklės tolimesniuose veiksmuose priklausys kaip teisingai pasirinkti akvariumą aptarnaujančią įrangą. Teisingas įrangos parinkimas iš karto išsprendžia labai daug potencialių problemų, sutaupo ne tik laiko ir pinigų, bet ir nereikalingų nervų. Nepasirinkus teisingos teisingos įrangos, niekada negalėsite privesti akvariumo į „piką“ – tokią akvariumo buseną, kuri siteikia žmogui beribį džiaugsmo jausmą.
Turite nuspręsti, kokio akvariumo jums reikia. Dažniausiai namų sąlygomis laikomi yra dviejų tipų akvariumai – žuviniai ir rifiniai. Rifiniai dar skirstomi į minkštųjų koralų ir kietųjų koralų. Mažiau sutinkami yra mišrūs rifai ir nefotosintetikai (koralai mintantys tik gyvu maistu).
Taigi, žuviniai akvariumai, tai akvariumai, kuriame laikomos tik žuvys. Tarp akvariumistų yra toks posakis: tai akvariumai tiems, kurie turi labai mažai laiko, kadangi norint išlaikyti tokį akvariumą, nereikia aplink jį pastoviai šokinėti, t.y. tokio tipo akvariumui yra skiriama mažiausiai laiko priežiūrai.
Minkštųjų koralų akvariumas – tai akvariumas, kuriame laikomi minkštieji koralai, kiti bestuburiai ir žuvys. Tokio tipo akvariumai yra ne tokie reiklūs, juos išlaikyti yra paprasčiau ir lengviau.
Kietųjų koralų akvariumas – tai akvariumas, kuriame pagrinde vyrauja trumpais polipais ir ilgais polipais kietieji koralai. Tokį akvariumą išlaikyti yra sudetingiausia, tačiau tokio tipo akvariumai yra patys gražiausi, juose vyrauja begalė tokių spalvų, kurių niekur kitur nepamatysi (nebent akvariume su nefotosintetikais, tačiau apie juos vėliau).
Jeigu nusprendėte ir išsirinkote, kokio tipo jūrinį akvariumą norėtumet įsigyti, reikėtų grįžti prie taisyklių. Reiktų apgalvoti, koks akvariumo dydis jus tenkintų. Akvariumą patartina daryti iš karto patį didžiausią, koks jums galėtų būti priimtinas. Taip prailginsite greito persikraustymo į didesnį akvariumą klausimą, o jis tikrai ateis. Didesnis akvariumas padeda akvariumistui spręsti dar labai svarbią problemą – sistemos stabilumo problemą. Su tokia problema susiduria visi akvariumistai, tik skirtinguose lygiuose. Tai atrodo, kad menkniekiai, tačiau praktika rodo, kad jūrinis akvariumas yra be galo sudėtingas procesas, atimantis labai daug laiko, todėl iš karto ir siūloma apie tai pagalvoti. Nes taip sutaupysite tikrai labai daug laiko ir išvengsite problemų, negu vėliau spręsite, kaip tas problemas ištaisyti.
Kaip sukomplektuoti ir paleisti sistemą išvengiant kuo mažiau klaidų, priklauso nuo keleto faktorių. Pagrinde – dėl žinių stokos. O kai žinių trūksta, už viską sumokama du kartus, t.y. kenčia jūsų finansai.